lørdag, mai 18, 2024
Hytte til leie
HjemSportHer tar han sin tredje strake VM-medalje

Her tar han sin tredje strake VM-medalje


Med to feilfrie runder på standplass og beste tid i sporet var det ingen som kunne slå Kasper Kalkenberg under junior- og ungdoms-VM i Otepää tirsdag formiddag: 18-åringen fra Skonseng UL og NTG-Lillehammer er verdensmester på 7.5 kilometer sprint. 

Det norske juniortalentet vant med 30 sekunders margin og forsvarte med det også tittelen fra fjorårets mesterskap i Shchuchinsk i Kazakhstan. 

Gullet på sprinten er Kalkenbergs tredje medalje på rappen under årets junior- og ungdoms-VM i Otepää. Fredag tok han sølv med det norske laget på mixed stafetten, og lørdag tok han sølv på normaldistansen.

Les også: Lynraske Kalkenberg sørget for norsk medalje i ungdoms-VM 

Topp 3 menn, 7.5km sprint
1. Kasper Kalkenberg, Norge, (0-0), 18:48.1
2. Matija Legovic, Kroatia, (0-1), +30.1
3. Jimi Klemet, Finland, (0-1), +1:04.4

Fullstendige resultater

FAKTA: Junior-VM/ Ungdoms-VM 2024
Hvem:
 Uttatte utøvere, junior og ungdom. Dette er Norges tropp
Hva: Verdensmesterskap
Hvor: Otepää, Estland
Når: 23. februar til 2. mars
Program
Fredag 23. februar

09:30: Mixed stafett, ungdom
13:00: Mixed stafett, junior
Startlister, detaljer og resultater

Lørdag 24. februar
09:30: Normal 12.5km, ungdom menn
13:00: Normal 10km, ungdom kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Søndag 25. februar
09:30: Normal 15km, junior menn
13:00: Normal 12-5km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Tirsdag 27. februar
09:30: Sprint 7.5km, ungdom menn
13:00: Sprint 6km, ungdom kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Onsdag 28. februar
09:30: Sprint 10km, junior menn
13:00: Sprint 7.5km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Torsdag 29. februar
09:00: Fellesstart 12km, ungdom menn
10:00: Fellesstart 9km, ungdom kvinner
12:20: Fellesstart 12km, junior men
13:20: Fellesstart 9km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Fredag 1. mars
09:30: Stafett 3×7.5km, ungdom menn
12:30: Stafett 3x6km, ungdom kvinner
Startlister, detaljer og resultater

Lørdag 2. mars
08:45: Stafett 4×7.5km, junior menn
11:40: Stafett 4x6km, junior kvinner
Startlister, detaljer og resultater


















Kilde: Gå til originalinnlegg

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Leie hytte på Sjusjøen
Felleski barn

Most Popular

Recent Comments